shadowban اینستاگرام چیست ؟

برای بهبود وضعیت خود در اینستاگرام نیاز به استفاده از هشتگ ها و افزایش تعاملات (لایک و کامنت و ویو) دارید. پس مطمئنا وقتی کمتر دیده شوید و کمتر تعامل داشته باشید دلسرد خواهید شد.

اگر دیدید که کمتر دیده میشوید و کمتر لایک میخورید و یا کامنت های کمتری دریافت میکنید، ممکن است دچار shadowban اینستاگرام شده باشید.

Shadowban یعنی اینکه محتوای کاربران اینستاگرام بدون اینکه خودشان متوجه شوند کمتر دیده میشود. اگر شما دچار این محدودیت شوید محتوایتان فقط در فید کسانی دیده میشود که شما را دنبال میکنند.

از دید اینستاگرام افرادی که از مسیرهای غیرمجاز برای بهبود وضعیت خود استفاده میکنند، مانند ربات ها و هشتگهای نامربوط، میبایست با محدودیت مواجه شوند. البه شما میتوانید مانند قبل به ارائه محتوای مفید ادامه دهید.

در نظر داشته باشید خود اینستاگرام در مورد عدم استفاده از هشتگ های نامربوط صحبت کرده و کاربران را ازین اینکار منع کرده است.

البته تغییراتی که در الگوریتم های اینستاگرام رخ میدهد هم میتوانید دلیلی بر افت تعاملات شما باشد. ولی اگر با این کاهش ها روبرو شدید باید shadowban را هم در نظر بگیرید و اقدامات لازم را برای آن انجام دهید.

یک ترفند آسان برای فهمیدن اینکه شما دچار shadowban شده اید یا نه وجود دارد:

در یک پست از هشتگی که کمتر استفاده میشود استفاده کنید و از ۵نفر دوستانتان که شما را دنبال نمیکنند بخواهید که آن هشتگ را جستجو کنند، اگر پست شما را پیدا نکردند شما به احتمال زیاد دچار shadowban شده اید.

اگر شما مطمئن هستید که دچار shadowban شده اید نگران نباشید، ما یک راه حل برای شما داریم:

چرا شما دچار shadowban شدید و چگونه باید آن را برطرف کنید؟


دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است باعث این اتفاق شود. بیاید مهم ترین آنها را بررسی کنیم:

شما از رباط استفاده کرده اید

اینستاگرام دوست ندارد که شما بدون زحمت صفحاتتان را رشد دهید. استفاده از ربات ها یکی از دلایل shadowban است. پس در اولین فرصت ربات هایی که برای اکانتتان فعال کرده اید را غیرفعال کنید.

استفاده از هشتگ های شکسته

هشتگ هایی که محتوای نامناسب دارند میتوانند به پستی که از آن هشتگ استفاده کرده اید ضربه بزند و یا حتی حساب کاربری شما را با مشکل مواجه کند.

حساب شما ریپورت می شود

اگر حسابتان مکررا ریپورت شود اینستاگرام آن را نا مناسب میداند و حسابتان را با محدودیت روبرو میکند. ریپورت شدن هم یکی از دلایل مهم shadowban اینستاگرام است.

فالو، پست، لایک و کامنت خیلی سریع


اینستاگرام دوست ندارد که شما فعالیت غیر واقعی داشته باشید. پس سعی کنید همیشه طبیعی رفتار کنید. به طور مثال بیش از ۸۰ فالو در ساعت کاری غیر طبیعی است که اگر زیاد انجام شود حساب شما را با محدودیت مواجه میکند.

چگونه از shadowban خارج شویم؟

حال  راه حل هایی را خواهید دید که به حل این مشکل کمک خواهد کرد:

حذف ربات ها

برای اطمینان از اینکه رباتی که استفاده کرده اید را حذف کرده اید حتما چند بار حساب های رباتی خود را چک کنید و تا از عدم دسترسی آنها به اکانت اینستاگرامتان مطمئن شوید. در اولین فرصت هم پسوورد حسابتان را تغییر دهید.

استفاده از هشتگ های مناسب

از هشتگ های ممنوعه که اینستاگرام آنها محدود کرده است استفاده نکنید و برای حذف آنها از پست های قبلی هم اقدام کنید.

تا جای ممکن سعی کنید از هشتگ های نامربوط به پستی که در حال انتشار آن هستید خودداری کنید و حتی بهتر است که در پستهایتان از هشتگ های تکراری استفاده نمایید. به طور مثال استفاده از هشتگ #رستوان در یک پیج که درمورد موسیقی است ممکن است آن پست را با محدودیت در این هشتگ مواجه کند.

یک استراحت دو روزه انجام دهید

گزارشات این گونه نشان میدهند که در صورتی که با محدودیت مواجه شدید یه وقفه ۲۴ تا ۷۲ ساعته در فعالیت های دراینستاگرامی انجام دهید تا تنظیمات حسابتان به حالت اولیه برگردد.

قوانین و مقررات اینستاگرام را دنبال کنید

در آخر هم بد نیست نگاهی به قوانین استفاده از اینستاگرام داشته باشید تا اگر موردی به چشمتان خورد که سهوا آن را انجام داده بودید، اقدام به تغییر آن مورد کنید.

مهمترین مسئله هم که بارها به آن اشاره کردیم، استفاده از محتوای مناسب است که این اعتماد را به اینستاگرام میدهد که حساب کاربری شما برای کاربران مفید است.

امتیاز دهی

نام: خروج از shadowban اینستاگرام

توضیحات: اگر در اینستاگرام که کمتر دیده میشوید و لایک میخورید و یا کامنت های کمتری دریافت میکنید، این احتمال وجود دارد که دچار shadowban شده باشید.

نویسنده کتاب: اوکی فالوور

ارائه دهنده: اوکی فالوور

لوگو ارائه دهنده: اوکی فالوور

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
محصولی در سبد خرید وجود ندارد