آیا به دنبال افزایش تعامل و افزایش لایک ها در اینستاگرام هستید؟

لایک بزرگترین ارز در دنیای اینستاگرام است. پست هایی که لایک بیشتری داشته باشند در فید فالوور ها بالاتر نشان داده می هند. همچنین لایک داشتن تضمینی می شود که پست های آینده بیشتر نشان داده شود. زیرا الگوریتم های اینستاگرام پست هایی را در معرض دید کاربران قرار می دهد که بیشتر به آن علاقه نشان داده اند.

لایک زیاد میتواند مزایای دیگری هم به همراه داشته باشد، مانند فالوور و اشتراک گذاری بیشتر، زیرا کاربران دوست دارند اکانت پستهایی که به اشتراک گذاشته شده و خوششان آمده را ببیند و دنبال کنند. اگر درست رفتار کنید میتوانید از لایک ها به عنوان یک مولفه موفقیت در اینستاگرام استفاده کنید.

این آموزش را به منظور کمک بیشتر به شما برای استفاده بهتر از این مولفه قرار داده ایم.

خب بریم به سراغ ۷ روش افزایش لایک در اینستاگرام:

۱- از تصاویری که احتمالا جواب خواهند داد استفاده کنید

تصاویر مهمترین بخش استراتژی اینستاگرام هستند، پس بیایید با آنها شروع کنیم.

یکی از راه های گرفتن لایک بیشتر استفاده از تصاویر مناسب است. شما باید به این فکر کنید که فالوور های شما چه عکس هایی را بیشتر می پسندند، برای اینکار به پست های قبلی نگاه بیندازید و شروع به تحلیل آنها کنید تا بتوانید به نتیجه درستی برسید.

اگرهم تازه کار با اینستاگرام را شروع کرده اید و یا تا به حال زیاد عکس نگذاشته اید بهترین راه این است که صفحات رقیب را بررسی کنید. با این کار شما درک بهتری از علاقه مخاطب پیدا خواهید کرد.

به طور کلی ۲ نوع تصویر وجود دارد که می توانید در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید:

تصاویر عادی و تصاویر ویرایش شده.

اگر از یک تصویر عادی برای انتشار استفاده می کنید، پیشنهاد میکنم از فیلتر استفاده کنید، البته یک فیلتر خوب و مناسب و نه فیلتر های اغراق شده! اگر هم فیلتر مناسبی پیدا نکردید تصویر را بدون فیلتر به اشتراک بگذارید چون تصویر بدون فیلتر بعد از تصویر با فیلتر Mayfair بهترین عملکرد را دارد. بهترین عملکرد فیلتر ها به ترتیب زیر است:

بهترین فیلتر های عکس برای اینستاگرام

۱-Mayfair ۲-#Nofilter ۳- Inkwell ۴-Walden ۵-Amaro
۶-Lo-fi ۷-Valencia ۸-Hefe ۹-Hudson ۱۰-X-proo ||
۱۱-LordKelvin ۱۲-Rise ۱۳-Sutro ۱۴-Nshville ۱۵-Willow

اما اگر می خواهید عکسی از پیش طراحی شده را به اشتراک بگذارید باید متنی جذاب را روی آن بنویسید که باعث توجه بیشتر مخاطبان به آن شود و در نهایت برای مخاطبان پستی سرگرم کننده باشد.

پس توجه داشته باشید که هر کدام از این ۲ نوع عکس را که انتخاب می کنید، می بایست عکسی جذاب، قابل توجه و مورد پسند مخاطب صفحه شما باشید.

۲- از یک Call-to-action و هشتگ در کپشن استفاده کنید

اگر به دنبال لایک هستید، پس از مخاطبان بخواهید.

یک مطالعه نشان داده است که توئیت هایی که در آنها درخواست ریتوئیت داده شده است بیشتر ریتوئیت شده اند.

درخواست لایک در اینستاگرام

پس اگر به دنبال لایک هستید میتوانید از این روش هم استفاده کنید، مثلا بنویسید ” لطفا این پست را لایک کنید” و همچنین در متن روی عکس هم می توانید این درخواست را داشته باشید.

همچنین این مطالعه نشان داده است که استفاده از ۱۱ هشتگ یا بیشتر باعث جذب بیشتر مخاطب در هر پست میشود.

البته پیشنهاد ما استفاده از نهایتا ۱۳ هشتگ در هر پست است تا اینستاگرام پست شما را اسپم به حساب نیاورد.

استفاده از هشتگ مناسب

سعی کنید از هشتگ های پرجستجوی مربوط به خود استفاده کنید، و حتما تعدادی از هشتگ های شما تکراری باشد. و این را فراموش نکنید که از هشتگ های شکسته هم استفاده نکنید. در آینده در مورد استفاده درست از هشتگ مطلبی را منتشر خواهیم کرد.

۳- در زمان مناسب اقدام به انتشار کنید

اینکه در چه زمانی می بایست پست اینستاگرمی خود را منتشر کنید به عوامل زیادی بستگی دارد ولی یک قاعده کلی بر این امر حاکم است. آن هم اینکه پست شما زمانی بیشتر دیده می شود و لایک میخورد که سایر صفحاتی که فالوور های شما دنبال می کنند پست کمتری در آن زمان گذاشته باشند.

این به این معنی است که ممکن است از ساعت ۱۰ تا ۱۱ شب شما بیشترین بازدید را داشته باشید و یا اینکه ۸ تا ۹ شب بیشتر دیده شوید. من پیشنهاد می کنم که یک برنامه کاری برای خود مشخص کنید تا بتوانید به زمان مناسب برای انتشار برسید. توجه داشته باشید که در طول ماه هایی که فالوور های شما تغییر میکنند این زمان ممکن است دچار تغییر شود. پس همیشه در این کار دقیق باشید.

۴- در شبکه های دیگر هم اقدام به انتشار کنید

اگر در سایر شبکه های اجتماعی عضو هستید و یا سایت و بلاگ دارید، سعی کنید مطالب مفید و جذاب خود را در آنها به اشتراک بگذارید. این کار باعث می شود سایر افرادی که شما را می بینند به فالوور های اینستاگرامی شما تبدیل شوند و ازین طریق شانس بیشتری برای لایک گرفتن خواهید داشت.

توییتر و تلگرام در ایران فضاهای مناسبی برای این کار هستند. البته پیشنهاد ما این نیست که تمام پست های خود را در آن ها قرار دهید، زیرا شبکه های اجتماعی تفاوت های زیادی با هم دارند که باعث می شود نوع و ساختار مطالبی که در آنها به اشتراک می گذارید متفاوت باشد. پس سعی کنید به صورت گلچین شده این کار را انجام دهید.

۵- سایر پست ها را لایک کنید

طبق یک بررسی انجام شده (البته به طور تصادفی) شما به ازای هر ۱۰۰ پستی که از کاربران فالو نشده خود لایک میکنید، ۲۱ لایک دریافت خواهید کرد و همچنین ۶ فالوور به شما اضافه خواهد شد.

البته این بستگی به اهداف تجاری شما دارد، ولی می توانید با دنبال کردن هشتگ های مربوط به کسب و کار خود افرادی که می توانند به شما مربوط باشند را پیدا کرده و استراتژی لایک کردن را پیاده کنید. شاید تا مدتی نتیجه لازم را نگیرید ولی این کار را ادامه دهید، مطمئنا نتیج لازم را خواهید گرفت. با این کار هم لایک و هم فالوور های جدید به دست خواهید آورد.

۶- مسابقه لایک و تگ را اجرا کنید

این نوع مسابقه راه مناسبی برای افزایش تعامل در اینستاگرام است.

یک جایزه مشخص کنید و از سایر افراد بخواهید که پست را لایک کنند و یک یا چند نفر را زیر پست تگ کنند. چون این کار راحتی است، افراد زیادی در آن شرکت می کنند. البته دقت داشته باشید که جایزه مناسب و مرتبطی را مشخص کنید. با این کار هم لایک و کامنت و هم فالوور های شما به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داشت.

مسابقه های زیادی در اینستاگرام برگزار می شود که در ادامه این مطالب در مورد انواع مسابقه های اینستاگرامی صحبت خواهیم کرد.

۷- شجاع باشید و کمی هزینه کنید

شاید شما نیاز به افزایش سریع لایک برای یک یا چند پست داشته باشید و یا بخواهید سر و سامانی به صفحه خود بدهید و زمان لازم را برای اجرای مراحل بالا ندارید. شاید هم پست های قدیمی تر شما نیاز به این دارند که بهبود یابند و بیشترمورد توجه مخاطبان قرار گیرند. در این شرایط استفاده از لایک های فوری اینستاگرام می تواند مناسب باشد. البته لایک هایی با کیفیت که ارزش پست و صفحه شما بالا ببرد.

ما به شما استفاده از بسته های خرید لایک اینستاگرام را پیشنهاد میکنیم. شما میتوانید به صفحه خرید لایک فوری اینستاگرام بروید و اقدام به خرید کنید. در زیر هم می توانید محبوب ترین بسته ها را مشاهده کنید. 

در صورت داشت هرگونه سوال با کارشناسان ما تماس بگیرید.

امتیاز به این مطلب

نام: روش های افزایش لایک در اینستاگرام

توضیحات: در این مطلب 7 روش افزایش لایک برای بالاتر بردن تعامل در اینستاگرام را بررسی می کنیم. اگر به دنبال گرفتن لایک بیشتر هستید این مطلب را از دست ندهید.

نویسنده کتاب: اوکی فالوور

ارائه دهنده: اوکی فالوور

لوگو ارائه دهنده: اوکی فالوور

روش های افزایش لایک

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)
محصولی در سبد خرید وجود ندارد